Σύμφωνα με στοιχεία της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Αργολίδας, στον Δήμο Άργους – Μυκηνών, το μήνα Μάρτιο του έτους 2021, εκδηλώθηκαν συνολικά 13 αγροτοδασικές πυρκαγιές, οι οποίες έκαψαν 16.480 τ.μ. έκτασης γης και ακόμα μία σε χώρο εναπόθεσης απορριμμάτων, η οποία έκαψε 500 τ.μ. με απορρίμματα.
![pirkagia pirosvestiki](https://www.ppel.gov.gr/wp-content/uploads/2021/04/pirkagia-pirosvestiki.jpg)
Υπαίθριες Πυρκαγιές μηνός Μαρτίου έτους 2021 για το Δήμο Άργους – Μυκηνών
Χρόνος ανάγνωσης:
Μοιραστείτε
το άρθρο
το άρθρο
Facebook
Twitter
LinkedIn